Зверев-Кирьос е финалът при мъжете в Акапулко

Зверев е на първия си финал за 2019.

Александър Зверев се класира за първия си финал през 2019 година на силния тенис турнир в Акапулко, след като надигра британеца Камерън Нори в два сета – в отделните части 7-6 (0), 6-3. Двубоят започна по отличен начин за младия германец, който проби подаването на съперника още в откриващия гейм. Точно когато изглеждаше, че Зверев има контрол върху първия сет и е на път да поведе в резултата, той допусна пробив в последния възможен момент. Първият сет бе решен от тайбрек, в който шампионът от Мастърса в Лондон наложи своята воля и категорично спечели дългия гейм, без да даде точка на Нори. Във втория сет германецът отново започна по-добре и по-концентрирано, като проби британския си опонент във втория гейм. Оттам нататък той не допусна грешката от началния сет и затвори спокойно срещата в своя полза.

Кирьос е на финал за първи път от Бризбейн 2018.

Негов съперник в спора за титлата ще бъде Ник Кирьос. Непримирият австралиец спечели пореден драматичен мач след успехите си над Рафаел Надал и Стан Вавринка, след като се справи с американския гигант Джон Иснър в три завързани сета – 7-5, 5-7, 7-6 (7). Първият сет логично започна с предимство на сервиращите, като първият пробив дойде в 11-ия гейм и бе на сметката на Кирьос, който в последствие затвори откриващата част на свое подаване. Във втория картината не бе по-различна, но този път ролите се размениха. Австралиецът допусна пробив в последния си сервис гейм в сета, което позволи на Иснър да изравни сетовете. В третата част предстоеше истинската драма, като двамата не успяха да се пробият в първите 12 гейма, което отреди закономерен тайбрек. В него Кирьос първи дръпна в точките, но Иснър се завърна, връщайки минипробива за 4-3. Австралиецът стигна до мачбол при 6-5, но американецът изравни на свой сервис. Втората възможност за затваряне на срещата от страна на по-младия от двамата бе при собствен сервис, но гигантът от САЩ не се предаде. Все пак от третия път Кирьос успя да затвори сета, а с това и мача. Така финалът на престижния тенис турнир при мъжете в Акапулко е Зверев-Кирьос. Двамата имат до момента изиграни шест двубоя помежду си, като никой няма предимство – 3:3 победи в общата статистика. Последният им мач бе спечелен от германеца, който триумфира на осминафиналите в Маями миналата година след двусетова победа с 6-4, 6-4. /БГНЕС