В град Богатич, на около 100 км западно от Белград, се стигна до сблъсъци между фермерите и жандармерията, съобщава телевизия Н1.
Фермерите блокираха една от улиците с трактори, но жандармерията се намеси и се стигна до сблъсъци. "Организирахме се днес тук, когато се провежда земеделския панаир, да си паркираме тракторите отстрани, и да оставим едната лента свободна, да си имаме нашия панаир, но попаднахме на полиция, на жандармерия. Ние, които сме против този режим и се борим за правата си, не можем да отидем на панаира. Е, сега няма и да има панаир“, казва един от протестиращите. Те подчертават, че искат хората да видят как изглежда земеделието в Сърбия.
"Вашите деца са тук. Трябва да бъдете до тези хора, а не да ги биете с палки. Ние сме селяни, не можете да ни спрете, не сме наемници, не сме отрепки. Ние сме културата, а не вие“, каза един от фермерите на полицията.
Тази стурин студентите от Суботица тръгнаха пеша към Белград, където трябва да пристигнат на 15 март, когато ще се проведе голям студентски протест. I БГНЕС