Още едно дете е прието с менингит в София, състоянието му е тежко

Директорът на Столичното РЗИ д-р Данчо Пенчев съобщи, че случаят е от миналата седмица и действително детето е в много тежко състояние.

Още един случай на дете, което е болно от менингококова инфекция в София. Момче на 12 г. е прието в педиатрията в София, а състоянието му е тежко. Момчето е на апаратна вентилация, предаде БГНЕС. Директорът на Столичното РЗИ д-р Данчо Пенчев съобщи, че случаят е от миналата седмица и действително детето е в много тежко състояние. Към момента лекарите изчакват резултатите от Центъра по заразни и паразитни болести.

Детето е в сериозно състояние, обгрижвано е. Нямам данни за други случаи. В хода на епидемологичното проучване от събота и неделя не са констатирани контакти с предните пациенти, обясни още д-р Пенчев. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон