Венецуела прогресира до четвъртфиналите на Копа Америка, първи успех за Еквадор

Венецуела ще прави компания на носителя на трофея Аржентина след победата си над Мексико с 1:0.

Венецуела си гарантира участие в елиминациите на турнира Копа Америка, след като продължи да изненадва с изявите си в надпреварата, постигайки втора поредна победа. След като обърна Еквадор на старта, тимът се наложи и над Мексико в група В с минималното 1:0.

В герой за състава се превърна 34-годишният нападател Хосе Саломон Рондон, който се разписа от дузпа в 57-та минута. Мексиканците, които на старта надвиха Ямайка с 1:0, можеха да изравнят в края чрез Орбелин Пинеда, но той се провали от бялата точка и така остават с три точки в актива.

Толкова вече има и отборът на Еквадор, който взе реванш за лошото си начало, елиминирайки от по-нататъшно участие Ямайка след 3:1. Еквадорците поведоха след автогол на Кейси Палмър в 13-та минута, преди Кендри Паес да покачи на 2:0 дълбоко в добавеното време на първата част. След почивката нападателят на Уест Хем Михаил Антонио намали изоставането на ямайците, но резервата Алан Минда сложи точка на спора с трети гол за Еквадор.

Така вторият четвъртфиналист от група В ще бъде определен в директен сблъсък между Мексико и Еквадор на 1 юли в Глендейл, Аризона.

Освен Венецуела, билет за 1/4-финалите си подпечата и носителят на трофея Аржентина, който е с две победи в група А. | БГНЕС