За Новак Джокович сръбските студенти са шампиони

Тенистът на няколко пъти открито подкерпи протестите в Сърбия

Сръбският тенисист Новак Джокович се появи със суичър, на който имаше надпис - Студентите са шампиони.

Това стана по време на мача между Партизан и Цървена Звезда в зала Арена в Белград.

На въпроса какво означава този надпис на гърдите му той отговори кратко: Разбират! Много добре разбират!

Това е първата публична изява на тенисиста след завръщането му от Австралия, където той открито на няколко пъти подкрепи студентските протести срещу режима на Александър Вучич.

Днес, 1 февруари, се навършват точно три месеца от трагедията на гарата в град Нови сад, при която загинаха 15 души. Това трагично събитие стана катализатор за масови протести в Сърбия.

Група студенти от Белград, които изминаха повече от 80 километра за два дни, стигнаха до Нови Сад в петък вечерта, където бяха посрещнати от колеги и хиляди жители на града. Целта на около 80-километровия поход е да блокира днес три моста на река Дунав в Нови Сад. На един от тях ще има 24-часова блокада. I БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон