Димитров и Томова научиха съперниците си в първия кръг на Уимбълдън

Надпреварата започва в понеделник.

Григор Димитров ще срещне сърбина Душан Лайович в първия кръг на Уимбълдън, стана ясно след тегленето на жребия за основната схема. Григор е поставен под номер 10 в основната схема, като при успех над Лайович, ще играе с Кристиан Гарин (Чили) или китайския тийнейджър Шан Джънчен.

Първият поставен съперник на българина може да бъде номер 22 Адриан Манарино (Франция), а други потенциални съперници в трети кръг са ветераните Стан Вавринка и Гаел Монфис. Димитров попадна в осмината на Даниил Медведев и четвъртината на световния номер 1 Яник Синер. Най-доброто представяне на Григор в Уимбълдън е достигането до полуфиналите през 2014 година. Миналата година той достигна осминафиналите.

Димитров има две победи и една загуба срещу Лайович до момента, като нито един от мачовете не е бил на трева. 33-годишният сърбин заема 56-то място в световната ранглиста, като от началото на годината има 13 победи и 12 загуби в Тура.

Мачът между двамата ще се играе в понеделник.

Първата ракета на България Виктория Томова ще срещне китайката Уан Синю в мач от откриващия кръг на Уимбълдън. 22-годишната Уан заема 40-то място в световната ранглиста и има 19 победи и 16 загуби от началото на годината.

Това ще бъде четвърта среща между двете, като китайката има аванс от 3-1. Двете играха във втория кръг на Ролан Гарос в края на май, когато Уан се наложи в три сета.

При успех в първия кръг Томова ще играе с 5-та поставена в схемата Джесика Пегула от САЩ или друга американка - Ашлин Крюгер. За българката това е четвърто участие на Уимбълдън, като в предишните три тя стигна до втория кръг на турнира.