Левски вкара 5 на Септември в първия мач на Генчев на "Герена"

Левски разби новака в Първа лига Септември с 5:0 във втората си контрола от лятната подготовка.

„Сините“ изиграха силен двубой в неофициалния дебют на Станислав Генчев на стадион „Георги Аспарухов“ и можеха да отбележат още доста попадения.

Новият нападател на Левски Александър Колев поведе атаката на тима. В 9-ата минута Левски откри резултата. Първо Марин Петков стреля много силно от дистанция, Шейтанов спаси с мъка. Отново Петков обаче много находчиво подаде към Асими Фадига, халфът финтира съперник и стреля неспасяемо за 1:0. Вторият гол за "сините" дойде след прекрасна атака, започната от Патрик-Габриел Галчев отдясно, премина през Евертон Бала и Марин Петков, а накрая Фадига изведе Майкон в наказателното поле, а левият краен бранител вкара първия си гол със синия екип.

В самия край на първото полувреме Левски вкара и трети гол. Асими Фадига проби в наказателното поле и от аутлинията пусна към Марин Петков, който с едно докосване вкара за 3:0. На почивката Станислав Генчев направи много промени, като остави на терена единствено Виктор Любенов и Евертон Бала. Въпреки промените „Левски“ продължи да играе вихрено и бързо вкара нови два гола. В 51-ата минута Фабио Лима бе добре изведен по лявото крило, подаде към Преслав Бачев и младият нападател реализира втория си гол в подготовката за 4:0. В 57-ата минута друго ново попълнение Алдаир тръгна на пробив през центъра и бе фаулиран. Хубав авантаж обаче остави топката в Евертон Бала, който с мощен удар направи резултата 5:0.

Така „сините“ спечелиха и втората си проверка по време на лятната подготовка след успеха над „Спартак“ (Плевен) в Правец. | БГНЕС