Олимпийският турнир по тенис за мъже в Париж ще има нов шампион. Това стана ясно след загубата на Александър Зверев от Лоренцо Музети с 5-7, 5-7 в мач от четвъртфиналната фаза на надпреварата, продължил малко над два часа.
Зверев, носител на трофея от Токио преди три години, започна лошо двубоя и допусна пробив още в първия си сервис гейм. Музети, полуфиналист от Уимбълдън, обаче се пропука при 5-4 в своя полза и сервис за частта. Зверев обаче не съумя да реагира положително след пробива и отново изостана с такъв, а след това италианският му опонент не сбърка, въпреки че трябваше да спасява два брекпойнта. Втората част мина под диктовката на сервиращите. Музети търпеливо изчака своя миг и след пробив в 11-ия гейм сервира успешно впоследствие за място на 1/2-финалите във френската столица.
Италианецът загуби само осем точки на първо подаване за целия мач и спаси 4/5 възможности за пробив пред германския си съперник. Зверев от своя страна направи 14 уинъра срещу цели 29 непредизвикани грешки. Музети чака на полуфиналите Новак Джокович или Стефанос Циципас.
Междувременно шампионът на Ролан Гарос и Уимбълдън Карлос Алкарас продължава похода си в турнира, след като отстрани Томи Пол с 6-3, 7-6 (7).
Вторият в схемата испанец поведе в сетовете след един пробив в първия сет, а във втория навакса изоставане от пробив. Алкарас проби в деветия гейм, след което стигна до тайбрек, в който отрази един сетбол пред американеца. Един от основните фаворити за трофея ще играе на полуфиналите с един измежду Каспер Рууд или Феликс Оже-Алиасим. | БГНЕС