Барнс и Варди осигуриха комфортна победа на Лестър над Астън Вила

Отборът на Лестър Сити разгроми Астън Вила с 4:0 в двубой от 29-и кръг на английското първенство. Мачът се игра на стадион "Кинг Пауър" пред 32 100 зрители.

Харви Барнс даде преднина на "лисиците" в 40-ата минута, а в 63-ата Джейми Варди бе точен от дузпа. Отново Варди покачи на 3:0 в 79-ата минута, а в 85-ата Барнс оформи крайния резултат.

Лестър заема трето място в класирането с 53 точки, а Астън Вила е в зоната на изпадащите на 19-о място.

Първият мач между двата отбора в Бирмингам завърши с победа на Лестър с 4:1. Статистиката сочи, че Лестър за първи път от сезон 1967/1968 успява да вкара 4 или повече гола в един шампионат на един отбор. Тогава "лисиците" са победили Саутхемптън с 5:1 навън и 4:1 у дома. /БГНЕС