Берое отказа ЦСКА от титлата след спорна дузпа в края

Отборът на Берое победи ЦСКА с 1:0 у дома в мач от 22-ия кръг на Първа лига, който на практика сложи край на мечтите на "червените" за шампионската титла. В Стара Загора двата тима направиха равностоен двубой, който бе решен от доста спорна дузпа в края, реализирана от Мартин Камбуров.

След редица пропуснати възможности и от двата отбора ключовият момент дойде в 86-та минута, когато Алиун Фал бе изведен сам срещу вратаря на "червените" Густаво Бусато и след съприкосновение с него падна на земята, а главният рефер Драгомир Драганов посочи бялата точка. Повторенията показаха, че решението на Драганов е доста спорно, тъй като Фал сам търси контакта, какъвто почти няма. Ветеранът в редиците на Берое Мартин Камбуров вкара дузпата по безапелационен начин и се доближи само на три гола от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в историята на българския елит.

В оставащите минути "армейците", които се надяваха днес да скъсят дистанцията до лидера Лудогорец на шест точки, имаха отличен шанс да изравнят, но вратарят на домакините Генадий Ганев спаси страхотен далечен изстрел на Тиаго. Малко преди това попадение на Петър Занев бе правилно отменено заради засада. В крайна сметка повече попадения не паднаха и Берое спечели с 1:0

По този начин ЦСКА продължава да дели второто място в класирането с Локомотив Пловдив с 43 точки, а преднината на Лудогорец на върха вече е девет точки. Берое заема пета позиция в подреждането с актив от 36 точки. /БГНЕС