„Чуковете“ удариха Лийдс на „Еланд Роуд“

Уест Хем спечели гостуването си на Лийдс с 2:1 в първи двубой от 12-ия кръг на английската Висша лига.

Стражът на Лийдс Мелие нямаше шанс при удара с глава на Огбона в 80-та минута.

Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха в шестата минута след дузпа на Матеуш Клих, отсъдена за нарушение на вратаря на „чуковете“ Лукаш Фабиански срещу откъсналия се Патрик Бамфорд. Полският страж първоначално отрази слабия удар на Клих от бялата точка, но след намеса на ВАР, показала, че Фабиански е излязъл извън голлинията си при изпълнението, което е в противовес с правилата, дузпата бе пребита, а Клих не сбърка за 1:0. Постепенно гостите изравниха играта и след няколко добри ситуации възстановиха паритета чрез Томаш Сучек, който се извиси над Стюарт Далас при едно центриране от корнер и отбеляза с глава. До края на полувремето играта бе равностойна, като не се стигна до нови попадения. Уест Хем изигра по-добра втора част и закономерно стига до трите точки след няколко изгодни ситуации в 80-та минута, когато ново статично положение доведе до гол. Аарън Кресуел центрира от ляво, а Анжело Огбона се извиси и не остави шансове на стража на „белите“ Илан Мелие. До края Лийдс не успя да отвърне и записа шеста загуба от началото на кампанията в Премиършип. Тимът е 14-и в таблицата с 14 точки. Уест Хем, от своя страна, се изкачи временно на петата позиция в класирането с 20 пункта. В следващия кръг Лийдс приема у дома Нюкасъл, докато Уест Хем е домакин на Кристъл Палас. /БГНЕС