Дончич изведе Далас до ключова победа в Оклахома

На Изток фаворитът за титлата Бостън Селтикс допусна изненадващо домакинско поражение от Кливланд.

Далас Маверикс изравни полуфиналната плейофна серия в Западната конференция срещу Оклахома Сити Тъндър, след като спечели мач номер 2 със 119:110 като гост. С основна заслуга за успеха на Маверикс бе звездата на тима Лука Дончич, който игра с болки и двете колена, но въпреки това реализира 29 точки, 10 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки.

Маверикс започнаха по-силно и преднината им достигна 14 точки в средата на втората част, малко след началото на третата четвъртина Тъндър поведоха за първи път в мача. Все пак гостите отново дръпнаха напред и постигнаха много важен успех, с който изравниха серията до 1-1 и вече имат домакинско предимство.

Пи Джей Уошингтън добави 29 точки и 11 борби за Далас, докато Кайри Ървинг имаше тиха вече и вкара само 9 точки, но направи 11 асистенции. За Тъндър Шей-Гилгъс Александър завърши с 33 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Джейлън Уилямс вкара 20 точки, но домакините реализираха осем тройки по-малко от съперника и това се оказа ключово.

Следващите два мача от серията са в Далас.

На Изток фаворитът за титлата Бостън Селтикс допусна изненадващо домакинско поражение от Кливланд Кавалиърс с 94:118. Шестима играчи на Кавс вкараха 12 и повече точки, а най-резултатен бе Донован Мичъл с 29. За Бостън Джейсън Тейтъм реализира 25 точки, но тимът вкара едва осем тройки от 35 опита.