Джоел Ембийд наниза 43 точки за успеха на Филаделфия над Чикаго

Джоел Ембийд вкара 43 точки за домакинската победа на Филаделфия над Чикаго със 121:106 в мач от Националната баскетболна асоциация. (НБА). Камерунецът, който е основен кандидат за наградата MVP, успя за десети път този сезон да завърши с поне 40 точки и 10 борби. До плейофите остават 18 мача, в които той трябва да повтори това упражнение още три пъти, за да счупи рекорда на Моузес Малоун от 1981/82 г. и Ръсен Уестбрук от 2016/17 г. Любопитното е, че и двамата спечелиха приза за-№1 във въпросните сезони - Малоун с екипа на Филаделфия, а Уестбрук като играч на Оклахома Сити Тъндър.

Джеймс Хардън помогна за успеха над Чикаго миналата нощ с 16 точки, 14 асистенции и 8 борби, а Тайрис Макси завърши със 17.
За Булс, които се свлякоха до четвъртото място в Източната конференция, Зак Лавин заби 24 точки, а Демар ДеРозан добави 23, 11 борби, 8 асистенции, но това се оказа недостатъчно тимът им да избегне пета поредна загуба.
Лидер на Изток е Маями, който записа осма победа в последните си десет мача, след като се наложи над Хюстън със 123:106. Тайлър Херо отново бе познатият лидер на Хийт с 31 точки. След 11-месечно лечение на контузия в игра се завърна Виктор Оладипо. Той завърши с 11 точки и 4 асистенции за 15 минути на паркета.
Грег Попович пък изравни постижението на Дон Нелсън от 1335 победи в кариерата си и е само на една от подобряването на рекорда. Треньорът на Сан Антонио Спърс изведе своя тим до успех над Лос Анджелис Лейкърс със 117:110.