Габриела Петрова не преодоля квалификацията в тройния скок

Българската лекоатлетка Габриела Петрова не успя да се класира за финала на тройния скок на Олимпийските игри в Токио, след като не преодоля квалификациите в дисциплината. Петрова направи само един успешен опит в пресявките и записа резултат 13.79 метра при квалификационна норма 14.40. По този начин тя остана на 22-ро място от общо 32 стартирали състезателки, докато за финала се класираха първите 12.

Габриела Петрова

Най-добър резултат в квалификацията реализира световната шампионка Юлимар Рохас, която преодоля 14.77 от първия си опит и се прибра в съблекалнята. Олимпийската шампионка от Рио де Жанейро Катерине Ибаргуен също намери място във финала с 14.37. Финалът в тройния скок ще се проведе в неделя от 14:15 часа българско време.

По този начин и тримата български участници в първия ден на олимпийския лекоатлетически турнир отпаднаха в квалификациите - Тихомир Иванов (висок скок), Инна Ефтимова (100 метра) и Габриела Петрова. /БГНЕС