Гарсия спря Томова и на турнира в Маями

Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 8.77 милиона долара. Първата ни ракета при дамите отстъпи пред 23-ата поставена Каролин Гарсия от Франция с 1-6, 2-5 и отказване при доиграването на двубоя.

Мачът бе прекъснат преди ден при резултат 3-0 в полза на Гарсия в първия сет заради дъжд. Доиграването продължи точно час.

Томова спечели първия гейм след подновяването на срещата, но френската тенисистка взе следващите три след ключов пробив за крайното 6-1. Втората част вървеше равностойно до 2-2, но последваха два пробива и нови три последователни гейма на сметката на Гарсия, която поведе с 5-2. При този резултат Вики взе решение да се откаже заради болки в областта на гърба.

Така нашата тенисистка отпадна от французойката във втори пореден силен турнир, след като загуби от нея и във втори кръг в Индиан Уелс, но в три сета. За Гарсия предстои сблъсък с четирикратната шампионка в турнирите от Големия шлем Наоми Осака, която преодоля 15-та поставена Елина Свитолина след 6-2, 7-6 (5).

Междувременно, дъждът, който обърка сметките на организаторите в последните дни, отново отложи първия мач на най-добрия ни тенисист при мъжете Григор Димитров. Българинът ще стартира участието си в Маями днес не преди 18:30 часа наше време, а съперникът му във втори кръг е Алехандро Табило от Чили. /БГНЕС