Карацев надви Джан за полуфинал в Мадрид

Руснакът Аслан Карацев се превърна в едва втория квалификант в историята, достигнал полуфиналите в турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи Джъджън Джан от Китай със 7-6(3), 6-4 в четвъртфинален двубой от надпреварата.

9-ят в света Джан се превърна в първия китаец, класирал се за четвъртфинал на ниво Мастърс 1000, но бе спрян от намиращия се на 121-во място в ранглистата Карацев. В първия сет Карацев отрази трите възможности за пробив, открили се пред съперника му, преди да се наложи в тайбрека със 7-3. След това руснакът пробив на старта на втората част, след което затвори мача след час и 41 минути игра.

"Доволен съм от нивото ми на игра. Отново съм в топ форма", сподели след успеха щастливият Карацев, който започна от квалификациите, а в основната схема победи Ботик ван де Зандсхулп, Алекс де Минор и Даниил Медведев. За място на финала Карацев ще спори с германеца Ян-Ленард Щруф или Стефанос Циципас от Гърция.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят световният номер 2 Карлос Алкарас и хърватинът Борна Чорич. /БГНЕС