Лудогорец с класика срещу Локомотив Пд в контрола

Лудогорец победи с 3:0 Локомотив Пловдив в контрола. Двубоят се игра в Банско, а последните минути преминаха под пороен дъжд. Матиас Тисера се разписа на два пъти във вратата на Динко Хоркаш, Педро Нареси вкара третия гол. Лудогорец имаше много сериозно превъзходство в контролата и можеше да постигне още по-убедителен успех.

Срещата започна със сериозно надмощие на Лудогорец. То даде резултат още в 10-ата минута, когато Тисера откри резултата след шут отблизо. Аржентинецът се разписва във втора поредна контрола, след като с негов гол "орлите" победиха преди няколко дни Марек.

Четвърт час след началото на проверката "смърфовете" извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Пешов влезе Михайлов.

В 25-ата минута Тисера вкара второ попадение. Той се възползва от грешка на Хоркаш, финтира го и след това вкара на празна врата. През първата част Лудогорец направи и 4-5 пропуска, като най-фрапантен бе този на Тисера в 31-ата минута, когато аржентинският нападател можеше да направи хеттрик.

Пет минути след началото на второто полувреме Нареси вкара трети гол, възползвайки се от подаване на Неделев.

Четвърт час преди края на мача се изви буря с пороен дъжд, а до края на двубоя нов гол не падна и проверката приключи при 3:0 в полза на родния шампион. /БГНЕС