Манчестър Сити не позволи на Ливърпул да се върне на върха

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 1:1 във възловия двубой от 8-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Етихад".

Резултатът в мача между действащия шампион и победителя в по-миналата кампания бе открит в 13-ата минута.

Садио Мане бе фаулиран в наказателното поле на "гражданите" и съдията без колебания отсъди дузпа, която бе реализирана от Мохамед Салах. Вратарят на домакините Едерсон уцели ъгъла, но не можа да спаси перфектния удар на египтянина. Габриел Жезус възстанови равенството в 31-ата минута, а този гол се оказа последен в срещата.

В 42-ата минута Сити имаха чудесна възможност да излязат напред, но Кевин Де Бройне не успя да реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джо Гомес. През по-голямата част от второто полувреме и двата отбора действаха много внимателно и не искаха да рискуват. Лестър е начело в подреждането с 18 точки, Тотнъм и Ливърпул имат по една по-малко, а Манчестър Сити са на 11-о място с 12 пункта. /БГНЕС