Моуриньо стартира с успех начело на Тотнъм

Отборът на Тотнъм надигра като гост Уест Хем с 3:1 в официалния дебют на новия мениджър Жозе Моуриньо.

Моуриньо и щабът му имаха поводи за радост в първия официален мач на португалеца начело на Тотнъм.

„Шпорите“ започнаха по-уверено лондонското дерби от 13-ия кръг на английската Висша лига и владееха топката, без да създават сериозни опасности пред вратата на Роберто. Нещата обаче се промениха в 36-та минута, когато Хюн Мин Сон получи пас в коридор от Деле Али и откри след шут с левия крак. В края на първата част Лукас Моура засече отлично подаване на корееца и покачи на 2:0. Второто полувреме започна с трети гол за Тотнъм. Той бе дело на капитана Хари Кейн, който реализира с глава след центриране на Серж Орие. Гостите се поуспокоиха и позволиха на „чуковете“ да се върнат в срещата след попадението на Михаил Антонио. Малко преди да изтече редовното време Деклан Райс вкара от близка дистанция след подаване с глава на Себастиан Алер, но главният съдия Майкъл Оливър не зачете правилно гола след консултация с ВАР поради положение на засада. В крайна сметка Анжело Огбона върна още един гол в шестминутното продължение на срещата, но за повече възпитаниците на Мануел Пелегрини нямаха повече сили. Така, Тотнъм потегли с успех под ръководството на Моуриньо и прекъсна серия от пет мача без победа в лигата. Уест Хем пък не познава вкуса на победата вече два месеца (седем шампионатни мача). За Тотнъм предстоят две домакинства идната седмица – на Олимпиакос в Шампионска лига и на Борнемут в първенството, а Уест Хем гостува на Челси в още едно лондонско дерби. /БГНЕС