Петер Чех се завърна на терена на 38-годишна възраст

38-годишният вратар Петер Чех взе участие в мача между резервните отбори на Челси и Тотнъм Хотспър.

Челси спечели двубоя с 3:2. През първото полувреме "сините" допуснаха два гола, но след почивката стигнаха до пълен успех с гол две минути преди последния съдийски сигнал.

Освен Чех участие в мача взе още един опитен играч на Челси - Дани Дринкуотър, който не доигра докрай срещата, тъй като бе изгонен в 77-ата минута.

Петер Чех проведе голяма част от кариерата си в Челси. За лондончани той игра от 2004 до 2015 г. и завоюва 15 трофея, сред тях четири титли в Премиършип и една в Шампионската лига. През последните години чехът бе футболист на Арсенал.

Чех е рекордьор по сухи мрежи във Висшата лига с 202 на името си – единственият страж в историята на надпреварата, който е с над 200. Дейвид Джеймс го следва със 169, а Марк Шварцер има 151. Откакто дебютира за Челси през 2004, Чех изигра 443 мача във Висшата лига – само Джеймс (572), Шварцер (514), Шей Гивън (451) и Брад Фридъл (450) имат повече във висшия футболен ешелон на Англия от създаването му през 1992. /БГНЕС