Пропадането на Манчестър Юнайтед продължи на "Селхърст Парк"

Слабото представяне на Манчестър Юнайтед в последните месеци продължи и при гостуването на Кристъл Палас, загубено от "червените дяволи" с 0:4. Мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг имаше сериозни кадрови проблеми за двубоя на "Селхърст Парк", като в последния момент извън сметките останаха Хари Магуайър и Бруно Фернандеш.

Гостите изглеждаха безпомощни на терена и допуснаха елементарен гол в 12-та минута, когато Майкъл Олисе безпроблемно нахлу в наказателното поле и преодоля Андре Онана с точен удар. Малко преди почивката същото стори и централният нападател на "орлите" Жан-Филип Матета, а през втората част Олисе и Тайрик Мичъл добавиха нови два гола за домакините.

Така Манчестър Юнайтед все повече се отдалечава от зона Европа и заема осмо място в класирането с 54 точки и отрицателна голова разлика. За "червените дяволи" предстои домакинство на лидера в подреждането Арсенал в неделя. Кристъл Палас е на 14-та позиция с актив от 43 точки. /БГНЕС