Тотнъм преклони глава пред бойкия Лестър

Отборът на Лестър постигна ценен успех у дома над Тотнъм с 2:1 в двубой от шестия кръг на английската Висша лига.

Страхотното изпълнение на Мадисън донесе трите точки на Лестър срещу Тотнъм в първия двубой от съботния ден във Висшата лига.

Срещата на „Кинг Пауър Стейдиъм“ започна по-добре за „лисиците“, които отбелязаха гол чрез Уилфред Ндиди, но след консултация с ВАР главният съдия Пол Тиърни отмени правилно попадението поради засада на Айосе Перес. Малко преди да изтече първия половин час игра, голмайсторът на „шпорите“ Хари Кейн откри резултата след асистенция на Хюн-мин Сон. Английският национал получи топката от корейския си съотборник и отбеляза изключително любопитно попадение, падайки на земята. До края на полувремето играчите на Маурисио Почетино запазиха аванса и влязоха със самочувствие във втората част. Гол на лондончани също бе отменен, след като Серж Орие се разписа след асистенция на Кейн. При атаката обаче Сон бе в тънко положение на засада, което ВАР отчете и така преднината на „шпорите“ остана крехка. Непримиримите домакини не се отказаха и изравниха чрез Рикардо Перейра в 69-та минута. Последваха положения и за двата отбора преди Джеймс Мадисън да реализира чудесен гол след премерен шут пет минути преди края на редовното време. Тотнъм не успя да се върне в мача въпреки шестте минути продължение и така загуби за втори път през кампанията. Лестър пък вече е втори в Премиършип с актив от 11 точки. В следващия кръг „лисиците“ приемат у дома Нюкасъл, докато „шпорите“ ще търсят реванш в къщи със Саутхемптън. /БГНЕС