ЦСКА спечели първото за сезона Вечно дерби в НБЛ

ЦСКА надигра Левски в първото за сезона Вечно дерби. Момчетата Росен Барчовски спечелиха с 85:72 (20:14, 18:15, 21:22, 26:21) в двубой от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига. В зала "Триадица" в София "сините" загубиха за пръв път през настоящата кампания.

„Армейците“ бяха без Маркъс Хамънд и Венцислав Петков, които имат здравословни проблеми. Дебют с екипа на ЦСКА направи Божидар Аврамов, като регистрира 6 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Кейлъб Уесън повече ЦСКА с 24 точки и 9 борби. Брандън Йънг добави 20 и 9 асистенции. Васил Бачев се разписа с 15 точки. Георги Боянов оформи дабъл-дабъл – 13 и 10 борби.За Левски Златин Георгиев отбеляза 18 точки, 3 борби и 5 асистенции, а 17 вкара Алън Арнет.

Гостите дръпнаха още в първата част с 20:14. Във втората задържаха аванса и поведоха с 14 точки при 38:24. Домакините все пак намалиха изоставането си, дори започнаха по-добре след почивката и стигнаха до 39:41. Третата част беше доста оспорвана, но Брандън Йънг, Васил Бачев и дебютиралият Божидар Аврамов бързо върнаха водачеството на "армейците" с три поредни тройки за 59:51.

До края ЦСКА удържа опитите на Левски да се доближи отново и записаха ценна победа. В следващия кръг от НБЛ на 4 ноември "червените" посрещат Черно море Тича, докато на 6-и "сините" ще гостуват на Академик Пловдив. /БГНЕС