Верстапен пред Льоклер за 12-и полпозишън през сезона във Формула 1

Макс Верстапен се реваншира за трудностите си в последната свободна тренировка в Абу Даби, където остана едва шести, за да спечели полпозишън пред Шарл Льоклер с Ферари в заключителната квалификация за сезона във Формула 1.

Световният шампион с Ред Бул ще стартира за 12-и път от първа позиция в състезание през настоящата кампания, като остави Льоклер на само +0.139 зад себе си. Трети се нареди Оскар Пиастри с Макларън, който повтори класирането си от последния тренировъчен сеанс.

В топ 10 попаднаха още Джордж Ръсел (Мерцедес), Ландо Норис (Макларън), Юки Цунода (АлфаТаури), Фернандо Алонсо (Астън Мартин), Нико Хюлкенберг (Хаас), Серхио Перес (Ред Бул) и Пиер Гасли (Алпин).

Последният старт във Формула 1 в Абу Даби е утре, 26 ноември, от 15:00 часа българско време. /БГНЕС