Панама неочаквано победи САЩ в Копа Америка с 2:1

Мачът се завърза в момент на лудост в 18-ата минута, когато американското крило Тимъти Уеа беше изгонен за удар в лицето на защитника на Панама Родерик Милър.

Панама постави на карта надеждите на САЩ за класиране в елиминационните кръгове на Копа Америка, след като постигна шокираща победа с 2:1 над домакините.

В бурната битка в група С в Атланта и двете страни завършиха с по 10 души, като Панама се измъкна победа, която поднови надеждите им след загубата от Уругвай.

Въпреки че Фоларин Балогън изстреля САЩ напред с шут от границата на наказателното поле след 22 минути, Панама се върна в резултата само няколко минути по-късно след удар на Сезар Блекман.

С напредването на мача обаче предимството на Панама с един човек започна да се отразява на уморените американски играчи.

Седем минути преди края на срещата Хосе Фахардо се разписа по категоричен начин, за да изведе Панама напред с 2:1.

В края на мача Адалберто Караскила беше изгонен след циничен фал срещу капитана на САЩ Кристиан Пулишич в заключителните минути.

Победата означава, че САЩ може би ще трябва да победят Уругвай в последния си мач от групата следващия понеделник, за да се класират за четвъртфиналите. | БГНЕС