Стефка Костадинова може да не се кандидатира при нов Изборен конгрес

Поканих Весела Лечева днес като много голям спортист, обясни действащата председателка

Стефка Костадинова, която продължава да изпълнява функциите на председател на Българския олимпийски комитет, говори пред медиите след проведената работна среща с Весела Лечева. Двете обсъдиха как да се продължи оттук нататък и дори вече насрочиха нова среща на двете ръководства на 23 април. Ако в обозримо бъдеще ситуацията налага провеждането на нови Избори, то Костадинова обяви, че не е сигурно, че ще се кандидатира след 20 години на поста. 

"Двете тези са различни. Весела Лечева държи да действа невписания Изпълком. А ние държим да действаме докато съдът не си каже последната дума. На 23 април разговорите продължават.

Поканих Весела Лечева днес като много голям спортист. Бях помолена да помоля да се откажат от жалбите. Ние с Весела сме окей, големи жени сме, големи спортистки сме, няма да позволим да има хаос.

Говорихме общи неща - тя си каза нейната теза, аз си казах моята. Заповядайте на 23-ти и ще имаме повече подробности.

Аз дори да не съм тук, не заслужавам да се хвърля кал по мен. Днес получих стипендии за нашите спортисти. Ако съдът каже, си взимам багажа и се махам. Скандали няма да има. Генералният секретар е още действащ.

Не знам за какво са жалбите, има 4-5 пункта, по които са подадени. Аз съм чиста пред съвестта си, защото не съм подавала жалба. За момента аз и старото ръководство ще си изпълняваме функциите и ще информирам Весела.

Емоционално ми е мъчно за сегашната ситуация. Аз съм горда с 20-те си години в БОК, имахме двете най-силни олимпийски игри в Токио и Париж.

Вчера съм направила лапсус, че Весела Лечева не е избрана - аз исках да кажа, че не е вписана. Не я поканих лично, но я поканих през медиите, което си е лично.

Няма никаква опасност за българския спорт, МОК следи какво се случва, това не е единичен случай.

Може да изисквам ново общо събрание, но може и да не се кандидатирам", обяви ръководителката. |БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон