БФ Борба е взела 658 000 лв. заеми от фирми на Гриша Ганчев

"Навсякъде натурализират. Дори за САЩ се състезава руснак", отбеляза бившият президент Христо Маринов

"Да, БФ Борба е взела заеми от фирми на Гриша Ганчев в размер 658 000 лева в периода от 2015 - 2025 година. Федерация е получавала заеми и е връщала заеми, за да функционира нормално. Бюджетът осигурен от ММС не е достатъчен за всички дейности на федерацията. Тези заеми са били винаги безлихвени. Никога не са били изискуеми. Те са получени по банков път. БФ Борба е получила и дарения от фирми на Гриша Ганчев за 380 000 лева. Всички са получени по банков път - така че всичко може да се проверим.", обяви бившият главен счетоводител централата Милена Славева на пресконференция. Причината за брифинга е "отговор на манипулативните изявления на настоящите шефове и опетняването на имената на бившите служители на федерацията“. Както е известно вчера Станка Златева изсипа куп обвинения по адрес на предшествениците си.

Пред медиите застанаха още бившият председател на БФ Борба Христо Маринов и служителите на централата по негово време Росица Стоянова, Кирил Ванев, Али Пъръшмолла и Михаела Станева.

"Пожелахме да отговорим на всички лъжи и нападки към нас. Тези хора тук са работили не при един и двама президенти. Михаела Станева - 25 години. Милена Славева 22 години. Али Пъръшмолла 19 години. "Вчера Станка Златева каза "И нас не проверят, а ни е не ревем", уточни Маринов.

"Ситуацията е крайно непривична за нас. Вчера от новото начало на българската борба ни обвиниха, че сме получавали огромни заплати. Може да се провери, че към днешна дата заплатата на един световен шампион е 3300 лева. По тази сметка нашите заплати са над 13 000 лева. Ние сами си тръгнахме от тази федерация. Месец преди да си напуснем, казахме на г-жа Станка Златева, че не искаме да сме част от тази федерация. Моята заплата е 2500 лева на месец", каза още Славева

"От БФ Борба получавах 1200 лева. Последно съм взел 2486 лв с проектите от ММС", разкри  Али Пъръшмолла, бивш организатор на БФ Борба.

"Последната ми заплата бе от 2200 или 2300 лева. По време на КОВИД ни намалиха заплатите на 1000 лева и така сме оцелявали", бившият технически администратор на БФ Борба Кирил Ванев.

"Работили сме извънредно за организиране на състезание в провинцията и столицата и за тях сме получавали хонорари за тях. Извадих осреднено колко съм получила от всичко - максималния ми доход за 2024 година е малко над 3000 лева. Това са заплатите и хонорари, които сме получавали. Работили съм със сърце, почти без почивка - всеки ден. Когато предавах, на новото ръководство и новия счетоводител на БФ Борба той ме попита: "Колко хора работят в счетоводството?". Всичко, което трябва да получим е напълно нормална сума, за обезщетения на отпуски и дължими суми". Не знам кой с кого воюва, но това е пародия за българската борба. Отчетът на БФ Борба всяка година се проверява от независим одитор, а и от Министерството на младежта и спорта. До 2024 години всички отчети са приети и БФ Борба е изплатила всичко, което е било необходимо. Има ли сме проверки от НАП, ММС, ГДБОП и други и всичко е било точно. Проверявали са ни много пъти", обяви Славева.

"Не сме изтривали никакви програми, които са ползвани от БФ Борба. Тези обвинения са неоснователни. Никога не съм отказвала съдействие към Станка Златева и новата ми колежка, за това кой документ къде може да бъде намерен. Огорчена съм от това, че казват че сме отказвали. Всяка банка може по всяко време да даде информация за всяка дейност извършена от нея. Не липсват документи. Липсват ли документи за натурализацията на чуждестранни състезатели? Тези плащания са направени по банков път - това може да се види по всяко време. Само трябва да се знае къде да се погледне. До момента на нашето тръгване от федерацията от ММС не бяха преведени никакви пари за бюджета ни", допълни тя.

"400 000 лева задължения? Те са за наеми към НСБ, закупуване на билети за състезания и други задължения, които също трябва да се поемат от бюджета на БФ Борба. Това са задължения за основната дейност на БФБЛ. Те се погасяват от бюджета", коментира бившата счетоводителка.

"Аз лично предадох на г-н Недко Мариянов всички необходими пароли за сайта, ютуб хостигна ни за уебсайта. Няма как да сме изтрили историята на БФ Борба. Дори и списанието за борба. Там е информацията, просто явно хората, които се занимават сега не знаят как и къде да я намерят. Там е статистиката на БФ Борба от 1956 година, кой какво е спечелил. никой от нас нищо не е изтривал. Нищо не е изтрито, просто явно не знаят, как се работи. Явно някой трябва да се погрижи как се върши работата", обясни Кирил Ванев.

"Навсякъде натурализират. Дори за САЩ се състезава руснак", отбеляза Христо Маринов. 

"Борба, с мен или без мен, винаги ще има! Не съм карал никой от хората, работили във федерацията да си тръгват. Те само го пожелаха, защото не желаеха да работят с новото ръководство. Не знам колко е анонимен Сослан Фарниев. Той дойде като личен треньор на Семен Новиков. Много борци са свикнали на лично отношение. Така дойда Сослан - показа качества. Семен Новиков бе с много контузии. Фарниев успя да му повлияе добре и да го върне в голямата борба. Сослан Фарниев им каза на клубовете някои неща, които не им се харесаха. Върнахме се с медали от Европейски и световни първенства", каза още бившият шеф. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон