Арсенал отстрани Портсмут след 2:0 на "Фратън Парк"

Арсенал победи Портсмут с 2:0 като гост на "Фратън Парк" и се класира за 1/4 финалите на турнира за Купата на Футболната асоциация.

Сократис Папастатопулос даде преднина на "артилеристите" в допълнителното време на първата част, а 20-годишният Еди Нкетиа оформи крайния резултат в 51-ата минута.

Уругвайският полузащитник на гостите Лукас Торейра получи травма по време на мача. Това се случи след стълкновение със защитника на Портсмут Джеймс Болтън. Реферът Майк Дийн прецени, че в ситуацията няма нарушение. Торейра бе изнесен на носилка, а неговото място зае Дани Себайос. Уругвайският футболист бе привлечен в Арсенал през юли 2018 г. от Сампдория за 30 млн. евро.

Така Арсенал влезе в 1/4 финалите на турнира, а Портсмут приключи участието си. Лондонският клуб е рекордьор по трофеи в Купата на Англия - 13. /БГНЕС