Барела донесе първи успех на Италия в Лигата на нациите

Италия се завърна към победите, след като надви Нидерландия с 1:0 в двубой от Лига А, Група 1 на тазгодишното издание на Лигата на нациите.

Барела реализира с глава в края на първата част и донесе успеха на Италия при визитата в Амстердам.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Николо Барела малко преди почивката пред празните трибуните на „Йохан Кройф Арена“. „Скуадра адзура“ показа значително по-добра игра след разочароващото равенство на старта на съревнованието с Босна и Херцеговина 1:1 миналия петък, което сложи край на серията от 11 последователни победи за тима. Поражението пък бе първо за „лалетата“ под ръководството на временния селекционер Дуайт Лодевегес в неговия втори двубой начело, след като замени Роналд Куман. Италия поведе в Лига А, Група 1 с четири точки от два изиграни мача, следвана от Нидерландия и Полша, които имат по три пункта, а Босна е с един. „Дружина полска“ обърна в другата среща от вечерта босненците с 2:1. Харис Хайрадинович откри в 24-та минута от дузпа, преди Камил Глик и съименника му Гросицки да реализират за поляците. Ето и останалите резултати: Лига Б, Група 1: Австрия – Румъния 2:3 Северна Ирландия – Норвегия 1:5 Лига Б, Група 2: Чехия – Шотландия 1:2 Израел – Словакия 1:1 Лига С, Група 4: Казахстан – Беларус 1:2 Албания – Литва 0:1. /БГНЕС