Десподов игра при важен обрат на ПАОК срещу лидера

Българският национал Кирил Десподов игра в последните 15 минути при изключително важната победа на ПАОК над лидера в класирането на гръцкото първенство АЕК с 3:2 у дома. Десподов се появи в игра в 77-та минута, когато неговият тим изоставаше с 1:2, а след този успех ПАОК продължава да мечтае за шампионската титла.

На "Тумба" домакините започнаха вихрено и дръпнаха напред още в 3-та минута чрез Янис Константелияс, но АЕК бързо изравни с гол на Орбелин Пниеда. В 75-та минута централният защитник Домагой Вида даде аванс на гостите, след което в игра се появи Десподов, а Константелияс и Жоан Састре донесоха пълен обрат на ПАОК.

АЕК остава на върха със 75 точки, докато ПАОК е на втора позиция със 71 точки и мач по-малко. На трета позиция е Панатинайкос със 71 точки и равен брой мачове с лидера, докато четвъртия Олимпиакос има точка по-малко, но също има мач пасив. /БГНЕС