Байерн достигна финала на Купата след победа над Вердер

Кингсли Коман спечели дузпата, от която Левандовски реализира победния гол за Байерн.

Отборът на Байерн Мюнхен се класира за финала на Купата на Германия, след като победи Вердер Бремен с 3:2 като гост във втория полуфинал от надпреварата. На „Вердерщадион“ резултата откри голмайсторът на баварците Роберт Левандовски в 36-та минута, а в 63-та минута Томас Мюлер покачи на 2:0. Домакините не се предадоха и се върнаха ударно в мача с два гола за две минути на Юя Осако и Милот Рашица. Тимът на Нико Ковач все пак стигна до успеха, след като в 80-та минута Левандовски реализира спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Гебре Селасие срещу Кингсли Коман. По този начин Байерн се класира за финала на Купата за 23-ти път в историята си и ще се опита да вдигне трофея за 19-ти път срещу тима на РБ Лайпциг, който победи Хамбургер с 3:1 в другия полуфинал. „Знаехме, че ще бъде трудно. Имахме много положения и заслужавахме да продължим напред. Отпуснахме се за две минути и изведнъж Вердер изравни. Може да имахме късмет с дузпата, но заслужавахме победата“, коментира наставникът на Байерн Нико Ковач след успеха. /БГНЕС