Челси се справи с Малмьо, Арсенал бе изненадан от БАТЕ Борисов

Отборът на Челси победи като гост шведския Малмьо с 2:1 в първа среща от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Мениджърът на лондончани Маурицио Сари направи няколко промени в стартовия състав след фиаското в последния кръг на Висшата лига при гостуването на Манчестър Сити. Оливие Жиру започна на върха на атаката вместо новопривлечения под наем до края на сезона Гонсало Игуаин, а голямата звезда на ,,сините“ Еден Азар получи почивка. Въпреки това гостите поведоха след точно половин час игра, когато Рос Баркли откри след асистенция на Педро. Жиру пък оправда доверието на Сари, вкарвайки втория гол за Челси след точното подаване на Уилиан. По-именитият от двамата отбора обаче подцени леко ситуацията в края на двубоя и домакините се възползваха, намалявайки чрез Андерс Кристиансен. Все пак Челси удържа преднината си и почти сигурно е осминафиналист в надпреварата.

За класирането си напред не може да бъде сигурен друг лондонски клуб в лицето на Арсенал. Възпитаниците на Унай Емери загубиха при визитата си в Беларус на БАТЕ Борисов с 0:1 и ще трябва да се потрудят за крайния успех в реванша на ,,Емирейтс“. Единственото попадение в срещата за домакините падна в заключителните минути на първата част, когато точен бе Станислав Драгун. През второто полувреме гостите логично опитаха да натиснат своя съперник, но така и не съумяха да стигнат до равенството. За капак Александър Лаказет бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Александър Филипович. В следващите си двубои Челси приема у дома Манчестър Юнайтед в среща от петия кръг на ФА Къп в понеделник, докато Арсенал почива този уикенд и ще се изправи директно срещу БАТЕ Борисов в реванша в Северен Лондон другия четвъртък. Ето и останалите резултати от първите мачове от 1/16-финалите от Лига Европа: Краснодар – Байер Леверкузен 0:0 Галатасарай – Бенфика 1:2 Лацио – Севиля 0:1 Олимпиакос – Динамо Киев 2:2 Рапид Виена – Интер 0:1 Рен – Бетис 3:3 Славия Прага – Генк 0:0 Селтик – Валенсия 0:2 Брюж – Залцбург 2:1 Цюрих – Наполи 1:3 Шахтьор Донецк – Айнтрахт Франкфурт 2:2 Спортинг Лисабон – Виляреал 0:1 Виктория Пилзен – Динамо Загреб 2:1. /БГНЕС