Депай донесе точка на Барселона при гостуването в Билбао

Отборите на Атлетик Билбао и Барселона направиха равенство 1:1 в мач от втория кръг на Ла Лига, игран на стадион "Сан Мамес" в Баската провинция. Каталунците бяха близо до това да инкасират поражение, но бяха спасени от новото попълнение Мемфис Депай, който вкара изравнителен гол 15 минути преди края.

Мемфис Депай

Домакините доминираха през първото полувреме и бяха близо до гола, но удар на Ойхан Сансет срещна напречната греда, а изстрел на Иняки Уилямс от близко разстояние бе спасен от Нето. Централният защитник на Барса Жерард Пике напусна принудително терена в средата на първата част с контузия, но малко преди почивката играчите на Роналд Куман откриха резултата чрез Роналд Араухо. Неговото попадение обаче бе отменено заради нарушение. Пет минути след началото на втората част Иниго Мартинес даде преднина на Атлетик с удар с глава след центриране от корнер. В 75-та минута Депай изравни със силен изстрел, а малко след това удар на Френки де Йонг намери гредата. В продължението на двубоя централният защитник на Барселона Ерик Гарсия получи директен червен картон, а до повече голове не се стигна и двата тима поделиха точките.

По този начин Барселона вече има четири точки в актива си, а Атлети Билбао записа второ поредно равенство. В следващия кръг на 29 август Барселона приема Хетафе, а ден по-рано Атлетик гостува на Селта Виго. /БГНЕС