Лестър изпусна Челси, Рюдигер спаси точката за „Сините"

Лестър Сити и Челси завършиха 2:2 в дербито от 25-ия кръг на английската Висша лига, което се изигра на „Кинг Пауър Стейдиъм". Два гола на защитника Антонио Рюдигер донесоха точката за „Сините", които могат да бъдат доволни, че не загубиха. За „Лисиците" точни бяха Харви Барнс и Бен Чилуел.

През първата част двата отбора не успяха да си отбележат гол, въпреки че ситуации не липсваха. Кулминацията на двубоя настъпи през второто полувреме. Още в самото му начало Антонио Рюдигер вкара първия си гол след центриране от корнер. Отговорът на домакините не закъсня и осем минути по-късно Харви Барнс възстанови равенството. Лестър обърна резултата с гол на Бен Чилуел, който наказа неразчетено излизане на титуляря в този мач Уили Кабайеро. Рюдигер обаче имаше последната дума в 71-та минута, когато вкара нов гол с глава този път след центриране от фаул. И за двата гола с асистенция се отчете Мейсън Маунт.