Минесота разби Денвър за втора победа като гост в серията

Минесота Тимбърулвс продължи със страхотното си представяне в плейофите и разби шампиона Денвър Нъгетс със 106:80 като гост във втория мач от полуфиналната серия между двата тима. Страхотната защита на Минесота отново задуши двукратния MVP на Лигата Никола Йокич и неговите съотборници, които вече са сериозно застрашени от ранно отпадане в плейофите.

В Колорадо гостите поеха контрол над събитията в средата на първата част и започнаха да трупат преднина, която достигна 32 точки в третата четвъртина. Йокич бе ограничен до 16 точки при 38,5 процента успеваемост на стрелбата, докато Джамал Мъри реализира едва 3 стрелби от 18 опита за 8 точки. От другата страна отсъствието на центъра Руди Гобер не се усети, като Карл-Антъни Таунс и Антъни Едуардс нанизаха по 27 точки, а стрелбата на Тимбърулвс бе с повече от 15 процента по-успешна от тази на съперника.

Така Минесота ще има шанс да затвори серията, ако вземе двете си предстоящи домакинства. До момента отборът е спечелил всичките си шест мача в плейофите.

В другия мач от тази нощ Ню Йорк Никс надви Индиана Пейсърс със 121:117 у дома в първия мач от серията. /БГНЕС