Оклахома окупира третото място на Запад след успех над Портланд

Отборът на Оклахома Сити Тъндър постигна успех над Портланд Трейл Блейзърс със 129:121 след продължения в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Въпреки ниския процент стрелба от игра, Джордж отново бе полезен за ценния успех на Оклахома.

Двубоят започна очаквано по равностоен начин, като след края на първата четвърт ,,гръмотевиците“ водеха с една точка – 31:30. Във втората обаче домакините взеха превес и на голямата почивка резултатът бе 61:58 за възпитаниците на Лари Столц. След 15-минутната пауза играчите на Били Донован отново поведоха, но в решителната четвърт Портланд се добра до продължения след късен кош. В тях обаче Тъндър бе по-добрият отбор и стигна до крайния успех. Над всички за победителите бе Ръсел Уестбрук, който отбеляза 37 точки, а Пол Джордж добави дабъл-дабъл – 32 точки и 14 борби, въпреки че стреля едва 30% от полето. Деймиън Лилард наниза 51 за Трейл Блейзърс, а Юсур Нъркич постигна дабъл-дабъл от 13 точки и 17 борби, но това се оказа крайно недостатъчно за успех на домакините. Победата бе 40-та през сезона за Оклахома, който се изкачи на третото място в Западната конференция, където е в битка заедно още с отборите именно на Портланд и Хюстън Рокетс. И трите състава имаха равни показатели преди сблъсъка в Орегон – 39-25. В следващите си двубои Тъндър гостуват на Ел Ей Клипърс, а Трейл Блейзърс приемат у дома Финикс Сънс. По-рано Милуоки Бъкс надделя убедително над Индиана Пейсърс със 117:98 в интригуващ сблъсък на Изток. Над всички за ,,елените“ бе голямата им звезда Янис Адетекумбо, който направи дабъл-дабъл – 29 точки, 12 борби. За Пейсърс Майлс Търнър се отчете с дабъл-дабъл – 22 точки, 17 борби. Милуоки продължава да е лидер в конференцията, като вече си осигури място в плейофите, докато Индиана заема третата позиция. В следващите си срещи Бъкс играят в къщи с Шарлът Хорнетс, а Пейсърс гостуват на Филаделфия 76-ърс. /БГНЕС