ПСЖ с класика срещу Реал на старта на Шампионската лига

ПСЖ не остави никакви шансове на Реал Мадрид на "Парк де Пренс".

Отборът на Пари Сен Жермен започна по отличен начин участието си в Шампионската лига през този сезон, след като победи 13-кратния победител в турнира Реал Мадрид с 3:0 в първи мач от група А на надпреварата. Парижани бяха без тримата си титулярни нападатели - Неймар, Килиан Мбапе и Единсон Кавани, но въпреки това тотално надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до изразителен успех. Анхел ди Мария даде два гола преднина на домакините до 33-та минута, а само две минути по-късно красив гол на Гарет Бейл бе отменен след намеса на ВАР, след което видеоповторенията показаха, че уелският футболист си е помогнал с ръка при овладяването на топката. В самия край защитникът Тома Мюние оформи крайното 3:0 в полза на ПСЖ. В другия мач от групата Бюрж и Галатасарай направиха равенство 0:0 в Белгия. Отборите на Атлетико Мадрид и Ювентус направиха равенство 2:2 в първи мач от група D на Шампионската лига, игран на стадион "Уанда Метрополитано" в испанската столица. Двата тима не успяха да си вкарат през първото полувреме, но след почивката "бианконерите", които са определяни за един от фаворитите в турнира, дръпнаха с два гола до 65-та минута след попадения на Хуан Куадрадо и Блез Матюиди. Възпитаниците на Диего Симеоне не се отказаха и се върнаха в мача с гол на централния защитник Стефан Савич в 70-та минута, а в самия край Ектор Ерера донесе точката на мадридчани. В другия мач от групата Локомотив Москва победи Байер Леверкузен с 2:1 като гост.

Роналдо и Ювентус изпуснаха победата срещу Атлетико Мадрид в края.

В група С отборът на Аталанта имаше много тежък дебют в най-престижния европейски клубен турнир, след като загуби гостуването си на Динамо Загреб с 0:4. На стадион "Максимир" в столицата на Хърватия Марин Леовац даде преднина на домакините в 10-та минута, след което Мислав Оришич реализира хеттрик в рамките на малко повече от половин час, за да оформи убедителния успех за Динамо. В другата среща от тази група Манчестър Сити победи Шахтьор Донецк с 3:0 в Украйна. Байерн Мюнхен също започна убедително участието си в Шампионската лига, след като победи Цървена Звезда с 3:0 у дома с голове на Кингсли Коман, Роберт Левандовски и Томас Мюлер. В другия мач от групата Олимпиакос и Тотнъм завършиха наравно 2:2. /БГНЕС