Пулишич осигури на Челси убедителна победа срещу Бърнли

Челси срази Бърнли с 4:2 като гост на стадион "Търф Мур" в среща от 10-и кръг на Премиършип. Кристиан Пулишич се отличи с хеттрик, отбелязвайки първите си голове със "синята" фланелка.

21-годишният американец откри резултата в 21-ата минута след солова акция, като намери начин да вкара топката в мрежата пред смаяните погледи на трима бранители на Бърнли. Пулишич се разписа и в края на първото полувреме за 2:0, а своят хеттрик оформи в 56-ата минута. 120 секунди по-късно Уилиан бе точен за 4:0, а в заключителните пет минути Бърнли върнаха два гола, автори на които станаха Джей Родригес (86) и Дуайт Макнийл (89). В 76-ата минута Калъм Хъдсън-Одой падна в наказателното поле на съперника и първоначално бе отсъдена дузпа. Системата за видеоповторения обаче показа, че контракт няма и вместо да застане зад бялата точка, Хъдсън-Одой получи жълт картон за симулация. Това бе четвърта поредна победа за Челси, докато Бърнли претърпя второ поражение. Челси с актив от 20 точки заема четвърто място в класирането, а Бърнли с 12 е на 11-о. Пулишич по най-добрия начин се отблагодари на мениджъра Франк Лампард за оказаното доверие, като вкара първите си голове за Челси и оформи първи хеттрик в кариерата си. /БГНЕС