Уругвай изхвърли Боливия от Копа Америка

Уругвай постигна първа победа на Копа Америка, след като надви аутсайдера в група А Боливия с 2:0.

Кавани вкара втория гол за Уругвай.

На „Арена Пантанал“ „урусите“ търсеха дебютен успех в надпреварата, след като направиха равенство и загуба в предишните си две срещи. Вратарят на Боливия Карлос Лампе си отбеляза автогол в 40-та минута, а нападателят на Манчестър Юнайтед Единсон Кавани подпечата трите точки за Уругвай, които ефективно изхвърлиха от турнира боливийците, които са без точка на дъното в класирането.

Парагвай се изкачи на втората позиция след успех над Чили с 2:0. В основата на победата бе офанзивният футболист на Нюкасъл Мигел Алмирон, който първо асистира на Саму за 1:0 в 33-та минута, а през втората част сложи точка на спора с точно изпълнена дузпа.

Чили остана на трето място с пет пункта, а лидер продължава да бъде Аржентина със седем точки. В последните мачове от групата Уругвай играе с Парагвай, а Боливия се изправя срещу Аржентина. /БГНЕС