Янис надигра Хардън в битката на MVP кандидати

Отборът на Милуоки Бъкс надигра у дома Хюстън Рокетс със 108:94 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят започна по-добре за гостуващия състав, който поведе с 25:20 след края на първата четвърт. Разликата достигна до 11 в полза на „ракетите“, но домакините отвърнаха на предизвикателството и още до почивката успяха да обърнат мача – 58:53.

Янис (д) помогна за успеха на "елените" с дабъл-дабъл.

Ключова за крайния изход на срещата бе третата четвърт, която „елените“ спечелиха с 32:18, а това отвори огромна разлика между двата отбора, която бе непосилна за превъзмогване от страна на Хюстън. Така в дуела на двама от най-сериозните кандидати за отличието „Най-полезен играч“ през сезона между Янис Адетекумбо и Джеймс Хардън победител излезе гъркът. Той завърши с поредния си дабъл-дабъл през кампанията – 19 точки и 14 борби, а най-резултатен за възпитаниците на Майк Буденхолзър бе Ерик Бледсоу с 23 пункта. „Брадата“ също се отчете с дабъл-дабъл за „ракетите“ – 23 точки и 10 борби, но играчите на Майк Д‘Антони стреляха едва 36.7% при стрелбата от игра. Милуоки продължава да бъде лидер на Изток, докато Хюстън вече е четвърти в Западната конференция. В следващите си двубои Бъкс приемат у дома Ел Ей Клипърс, докато Рокетс са домакини на Денвър Нъгетс. Ето и останалите резултати от вечерта: Шарлът Хорнетс – Сан Антонио Спърс 125:116 след продължения (Уокър – 38 точки, 9 борби и 11 асистенции) Кливланд Кавалиърс – Бостън Селтикс 106:116 (Смарт, Тейтъм – по 21 точки) Маями Хийт – Орландо Меджик 99:104 (Вучевич – 24 точки, 16 борби, 5 асистенции) Торонто Раптърс – Чикаго Булс 112:103 (Пауъл – 20 точки; Ленърд, Лаури – по 14 точки) Минесота Тимбъруулвс – Ел Ей Клипърс 111:122 (Уилямс/Херъл – 38 точки от пейката) Ню Орлиънс Пеликанс – Атланта Хоукс 120:130 (Йънг – 33 точки, 12 асистенции) Далас Маверикс – Сакраменто Кингс 121:125 (Фокс - 23 точки, 5 борби, 8 асистенции) Детройт Пистънс – Денвър Нъгетс 95:92 (Мъри – 33 точки) Ел Ей Лейкърс – Вашингтон Уизардс 124:106 (Колдуел-Поуп – 29 точки; Макгий – 15 борби). /БГНЕС