Томова загуби от Векич на полуфиналите в Бад Хомбург

Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.

Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира на трева в Бад Хомбург (Германия) с награден фонд над 802 хиляди евро. Първата ракета на България отстъпи от №49 в световната ранглиста Дона Векич от Хърватия с 0-6, 6-7 (8). Срещата продължи 101 минути.

Българката игра късно вчера инфарктен четвъртфинал срещу рускинята Анна Блинкова от Русия. Вики спаси пет мачбола и победи с 2-6, 6-1, 7-6 (9) в мач продължил 2 часа и 14 минути. Векич пък спечели без игра на четвъртфиналитe.

Томова успя да обърне резултата във втория сет от 2-4 до 5-4, а след това се стигна до тайбрек. В него българката поведе с 4-2 точки, но допусна обрат за 4-5. Вики спаси мачбол при 5-6 точки, но загуби с 6-8. Преди днешната среща Томова постигна четири поредни победи на турнира.

С блестящото си представяне на турнира Вики ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста за жени. Българката има вече 1223 точки и ще бъде №48 в началото на следващата седмица.

Виктория Томова пък ще играе в първия кръг на Уимбълдън срещу №40 в света Синю Уан от Китай. През тази година Томова има две драматични загуби от Уан в по три сета. Българката загуби от Уан във втория на Откритото първенство на Франция по тенис с 5-7, 7-5, 1-6, а преди това пропусна десет мачбола и загуби със 7-5, 5-7, 4-6 на турнира в Мадрид. При победа Вики може да играе във втория кръг срещу петата поставена Джесика Пегула. | БГНЕС