По осем месеца затвор за нападателите на Християн Пендиков

Християн Пендиков

Съдът не счете мотива за извършване на престъплението на национална основа като релевантен и го отхвърли. Това съобщи пред БГНЕС адвокатът на Пендиков Стефан Камишевски.

Нападателите на Християн Пендиков получиха присъди от 8-месечен затвор за извършеното престъпление на първа инстанция.

Това съобщи пред БГНЕС адвокатът на Пендиков Стефан Камишевски.

Пендиков беше пребит жестоко на 19 януари 2023 г. в Охрид, навръх Богоявление, от лицата Илия Спасески и Борче Ангелов.

"И двамата подсъдими получиха ефективни присъди лишаване от свобода. Съдът не счете мотива за извършване на престъплението на национална основа като релевантен и го отхвърли", сподели Камишевски.

Процесът продължи цели две години. Пендиков беше на интензивно лечение в София заради тежката телесна повреда. Освен това няколко заседания бяха отложени, тъй като обвиняемите не присъстваха.

Ще остане ли присъдата и на втора инстанция?

"Моето предположение е, че защитата ще обжалва пред съда, а какво решение ще вземе Апелативният съд в Битоля, не мога да кажа, предстои да видим", обобщи адвокат Камишевски.

Много македонски политици непрекъснато внушаваха, че става въпрос за "криминално престъпление", което няма политически и етнически мотиви. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон