10 от Реал изтръгнаха успеха срещу Алавес и завършват годината на върха в Ла Лига

Реал Мадрид се изкачи на първото място в класирането на испанската Ла Лига, след като в двубой от 18-ия кръг на първенството надвиха драматично Алавес с минималното 1:0 като гост.

Кралският клуб остана с десет души на терена в 54-та минута след директен червен картон за Начо Фернандес, като срещата вървеше към нулево равенство. Не на това мнение обаче бе Лукас Васкес, който разплака домакините с победен гол във втората минута на продължението след асистенция на Тони Кроос.

До края Алавес нямаше сили да отвърне и така Реал поведе в таблицата с 45 точки – толкова има и вторият Жирона, но „белият балет“ е с по-добри показатели в преките мачове. Каталунците сбъркаха по-рано при гостуването си на Бетис, завършвайки при равенство 1:1, след като инкасираха изравнителен гол в 88-та минута. Алавес е 16-и с 16 пункта, на три от зоната на изпадащите.

За Реал предстои домакинство на Майорка на 3 януари в първия мач на тима за новата година, докато Алавес гостува на Реал Сосиедад ден по-рано.

В други срещи, Кадис и Сосиедад направиха нулево равенство, а Майорка спечели срещу Осасуна с 3:2 у дома. /БГНЕС