Атлетико Мадрид изхвърли Интер от Шампионска лига след дузпи

Отборът на Атлетико Мадрид сътвори единствената изненада в осминафиналите на Шампионска лига, след като отстрани миналогодишния финалист Интер с 3:2 след изпълнение на дузпи. Атлети спечели реванша на собствен терен с 2:1 и изравни общия резултат до 2:2, а при дузпите "нерадзурите" направиха три пропуска срещу само един за домакините.

Двубоят на „Сивитас Метрополитано" бе изгледан на живо от рекордните 69 196 зрители, а гостите първи нанесоха удар чрез Федерико Димарко в 33-та минута, за да дръпна с два гола в общия резултат. Играчите на Диего Симеоне бързо отговориха на удара и изравниха с гол на Антоан Гризман три минути по-късно. Натискът на "дюшекчиите" през втората част даде резултат едва три минути преди края на редовното време, когато резервата Мемфис Депай вкара за 2:1, а в добавеното време мадридчани пропуснаха златен шанс да стигнат до успеха и срещата влезе в продължения. В тях голове не паднаха и се стигна до дузпи, при които за Атлети сбърка само Саул Нигес, докато пропуски за Интер направиха Алексис Санчес, Дави Клаасен и Лаутаро Мартинес.

В другия двубой Борусия Дортмунд също си осигури място в четвъртфиналите, след като победи ПСВ Айндховен с 2:0 у дома в реванша. Първият мач в Нидерландия бе завършил при равенство 1:1 и с общ резултат 3:1 Борусия продължава напред.

Така в четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен турнир ще участват Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Арсенал, Манчестър Сити, Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и ПСЖ. /БГНЕС