Лудогорец излъга ЦСКА 1948 с дузпи за Суперкупата

Отборът на Лудогорец спечели Суперкупата на България след победа над ЦСКА 1948 с 4:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време на стадион "Ивайло" във Велико Търново завърши при равенство 1:1, а "орлите" бяха по-точни от бялата точка.

Тимът на Георги Дерменджиев започна по-силно и дръпна в резултата още в 10-та минута, след като "червените" допуснаха груба грешка при изнасянето на топката и Джонатан Перейра фаулира Кайо Видал в наказателното поле и получи жълт картон, а Оливие Вердон реализира наказателния удар. В следващите минути ЦСКА 1948 можеше да изравни чрез капитана си Ивайло Чочев, но прехвърлящият му удар срещна гредата.

Малко след почивката Перейра получи втори жълт картон от рефера Георги Кабаков, отново за нарушение срещу Видал, и бе изгонен. Въпреки че останаха с човек по-малко, играчите на Николай Панайотов изравниха в 62-та минута чрез Никола Пишчевич, който се разписа от близко разстояние след центриране от корнер. До края на редовното време не паднаха повече попадения и се стигна директно до изпълнение на дузпи, при които Бирсент Карагерен и Реян Даскалов пропуснаха за ЦСКА 1948, а за Лудогорец сбърка единствено Якуб Пьотровски.

Така Лудогорец спечели Суперкупата на България за седма поредна година, а ЦСКА 1948 продължава да чака първия си трофей. /БГНЕС