Италия се справи с Еквадор в приятелски мач

Италия надви Еквадор с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „Ред Бул Арена“ в Харисън, Ню Джърси.

В дома на представителя на Мейджър Лийг Сокър Ню Йорк Ред Булс, Лоренцо Пелегрини осигури летящ старт за „Скуадрата“ с ранен гол още в третата минута. Еквадорците имаха своите ситуации, но липсваха точните удари по посока вратата на Гулиелмо Викарио. В крайна сметка, играчите на Лучано Спалети сложиха точка на спора с второ попадение в четвъртата минута на добавеното време, когато точен бе Николо Барела.

Така италианците постигнаха втора победа над южноамерикански съперник в последните няколко дни, след като надвиха и Венецуела с 2:1. Еквадорците пък се справиха с Гватемала в края на миналата седмица.

За тима предстои участие на турнира Копа Америка, където Еквадор е в група с Мексико, Венецуела и Ямайка, докато Италия ще изиграе още две проверки преди старта на Евро 2024 в Германия – съперници в тях са Турция и Босна и Херцеговина, а действащият европейски шампион е в група с Испания, Хърватия и Албания. /БГНЕС