Вездесъщият Лука Модрич донесе успеха на Реал срещу Севиля

Реал Мадрид спечели домакинството си на Севиля с минималното 1:0 в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „Сантяго Бернабеу“ Кралският клуб помисли, че е повел в резултата още в десетата минута, но ВАР не зачете гола на Лукас Васкес. Възпитаниците на Карло Анчелоти доминираха игрово, но така и не съумяваха да преодолеят стража на гостите Йорян Ниланд. Това обаче се промени девет минути преди края на редовното време, когато влезлият малко преди това от резервната скамейка Лука Модрич се разписа за крайното 1:0. До края андалусийци нямаха сили за отговор и така Реал постигна 20-и успех от началото на сезона в първенството.

„Белият балет“ води с осем точки пред втория Барселона, но шампионите могат да бъдат изместени от Жирона, който тази вечер приема Райо Валекано. Севиля е на 15-та позиция с 24 пункта, на шест от опасната зона.

В следващия кръг тимът е домакин на Реал Сосиедад, докато за Реал предстои гостуване на Валенсия. /БГНЕС