Бензема изведе Реал до ценен успех в Билбао

Отборът на Реал Мадрид увеличи преднината си на върха на класирането в Ла Лига на осем точки, след като победи Атлетик Билбао с 2:1 като гост в мач от 19-ия кръг на първенството. На "Сан Мамес" в герой за Кралския клуб се превърна ветеранът Карим Бензема, който откри резултата още в четвъртата минута, а три минути по-късно удвои преднината на своите.

Още в 10-та минута баските върнаха един гол чрез нападателя Ойхан Сансет, но до края така и не паднаха повече попадения и Реал стигна до 14-ти успех от началото на кампанията. По този начин тимът на Карло Анчелоти вече има 46 точки, осем повече от втория Севиля, който е изиграл мач по-малко. Атлетик Билбао заема 10-та позиция в подреждането с актив от 24 точки. В друг мач от вчера Гранада победи Атлетико Мадрид с 2:1 у дома. Атлети е на пето място с 29 точки, една по-малко от четвъртия Райо Валекано. Отборът на Гранада е 12-ти с 22 точки.

В Ла Лига предстои кратка Коледна почивка, като следващият мач на Реал е на 2 януари срещу Хетафе. /БГНЕС