Арсенал срази Барса в осемголово зрелище, Белингам с дебютен гол за Реал

Арсенал надви Барселона с 5:3 в контролна среща, която се превърна в истински спектакъл за зрителите на „СоФай Стейдиъм“ в Ингълууд, Калифорния.

Роберт Левандовски изведе каталунците напред в резултата още в 7-та минута, но скоро след това възпитаниците на Микел Артета възстановиха паритета след попадение на Букайо Сака. Рафиня върна преднината на испанския шампион, но до почивката „топчиите“ отново се добраха до равенство чрез новото си попълнение Кай Хаверц.

След паузата Леандро Тросар се превърна в герой за английския тим с два гола. Феран Торес върна един за Барселона в 88-та минута, но Арсенал нанесе светкавичен удар чрез Фабио Виейра за крайното 5:3.

В Хюстън, Реал Мадрид се наложи над Манчестър Юнайтед с 2:0 в друг приятелски сблъсък.

Кралският клуб започна по мечтан начин, повеждайки в резултата още в 6-та минута, а дебютният си гол за „белите“ реализира новата покупка Джуд Белингам. В края на срещата още един от новодошлите през лятото на „Сантяго Бернабеу“ – Хоселу, оформи крайното 2:0.

По този начин играчите на Карло Анчелоти записаха още един успех в проверките след обрата над Милан от 0:2 до 3:2, докато Юнайтед загубиха отново след поражението от Рексъм с 1:3. За „червените дяволи“ подготовката продължава с двубой срещу Борусия Дортмунд, докато Реал играе последователно с Барселона и Ювентус преди старта на новия сезон в Ла Лига. /БГНЕС