След скандален финал Реал Мадрид загуби точки във Валенсия

Отборите на Валенсия и Реал Мадрид направиха равенство 2:2 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Местая" ще бъде запомнен с предизвикалия хаос финал, след като реферът Хесус Мансано даде последния съдийски сигнал секунда преди Джуд Белингам да отбележи победен гол за Кралския клуб.

Домакините започнаха по-силно срещата и нанесоха двоен удар в рамките на три минути в средата на първата част. Уго Дуро изведе Валенсия напреди в 27-та минута, а в 30-та Роман Яремчук покачи на 2:0. Винисиус намали изоставането на Реал точно преди почивката, а в 76-та минута отново той изравни. В 91-та минута "прилепите" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Дуро, която бе отменена след намеса на ВАР. Така се стигна до 99-та минута, в която Мансано свири край точно в момента, в който играч на гостите центрира в наказателното поле, а секунда след това Белингам прати топката във вратата.

Решението на съдията предизвика гняв в играчите на Кралския клуб, а Белингам получи директен червен картон заради бурното си недоволство. В крайна сметка двата тима поделиха точките, а Реал Мадрид вече има седем точки преднина пред втория Жирона, който днес гостува на Майорка. Валенсия заема девета позиция в подреждането с актив от 37 точки.

Севиля - Реал Сосиедад 3:2

Райо Валекано - Кадис 1:1

Хетафе - Лас Палмас 3:3. /БГНЕС